اخبار محلی

اخبار محلی

بنیاد پریا
برگزاری کلاسهای آمادگی جهت امتحان  Citizenship جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با دفتر پریا ، و یا داخلی 155 تماس حاصل فرمایید.
پر کردن فرم های مالیاتی سال 2017 برای خانواده‌های کم درآمد، جهت گرفتن وقت با دفتر پریا تماس حاصل نمایید.
خدمات و سرویس جهت کاریابی و رزومه نویسی و آمادگی جهت مصاحبه شغلی هر سه شنبه  با همکاری سازمان JVS با تعیین وقت قبلی ، آغاز می‌گردد جهت کسب اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت میتوانید با داخلی 108 تماس حاصل فرمایید.
مشاور رایگان خانواده با  روانشناس فریده جلایی‌فر به زبان اسپانیولی، انگلیسی و فارسی روزهای چهارشنبه از ساعت 11 صبح در بنیاد پریا برای تعیین وقت قبلی با داخلی 108 تماس حاصل فرمایید.
کلاس مقدماتی کامپیوتر
از شنبه 3 فوریه از ساعت 10 صبح تا 12 ظهر، جهت ثبت نام و گرفتن اطلاعات بیشتر می‌توانید با داخلی 108 تماس حاصل نمایید.
کلاس متوسطه کامپیوتر و اینترنت
از شنبه 24 فوریه از ساعت 12:30 تا 2:30 برگزار میگردد جهت ثبت نام با داخلی 108 تماس حاصل فرمایید.
کلاسهای آموزش زبان فارسی برای جوانان و بزرگسالان
شروع این کلاس از ماه 3 فوریه میباشد ،روزهای شنبه از ساعت 11 صبح تا 1 بعد از ظهر ، برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام با داخلی 108 تماس حاصل فرمایید.
آموزش سازهای دیوان، تنبور، تار، سه تار، قوپوز و ساز ترکی آذری، سنتور،دف، سلفژ و آواز توسط علی زندی برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 4371 215 647 و یا داخلی 108 تماس حاصل فرمایید.
کلاس آواز و هم خوانی توسط حسن انعامی چهارشنبه از ساعت 6 تا 8 ، جهت کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 8465 400 416 ( حسن انعامی) تماس حاصل فرمایید.
خدمات عمومی با تعیین وقت قبلی – رایگان
کمک و اطلاع رسانی به تازه واردین و ستیزن ها جهت پر کردن فرمهای دولتی و شخصی، اطلاعات در مورد ولفر، بازنشستگی، مهاجرت، نوشتن نامه اداری و کمک و
ترجمه در تماسهای تلفنی با ارگانهای دولتی.
خدمات رایگان جمعه هادر جهت مسکن دولتی ، به زبان ارمنی و فارسی- از ساعت 9 تا 4 بعد از ظهر
خدمات مربوط به خانهدولتی، کمک به تازه واردان در پیدا کردن مسکن، لطفا جهت گرفتن وقت ملاقات با دفتر پریا داخلی 108  تماس حاصل فرمایید.
کلاسهای در سطوح مختلفESL  - رایگان
این کلاسها در سطوح مختلف روزهای دوشنبه الی جمعه از ساعت 9 صبح الی 3 بعد از ظهر تشکیل میگردد. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با داخلی 155 تماس حاصل
فرمایید.
برنامه شهروندان ارشد( یاران پارسی )روزهای جمعه از ساعت 9 تا 4 بعد از ظهرSeniors Days
این برنامه پلی ارتباطی و دوست یابی است که روزهای جمعه از ساعت 9 الی 4 بعد از ظهر تشکیل میگردد، آموزش زبان برای این عزیزان هر هفته از ساعت 10 الی
        12 بعد از ظهربرای حضور در این کلاسها سطح یابی اولیه زبان انگلیس الزامی میباشد. به اطلاع میرسانیم
مشاوره سلامت روان، استرس ، اضطراب ، اختلافات خانوادگی و مشکلات روحی ناشی از مهاجرت در بنیاد پریا توسط دکتر مجید کاوه عضو هیات علمی روانشناسی دانشگاه های تهران و عضو انجمن مشاوره و روان درمانی انتاریو پنح شنبه ها  از ساعت 16 تا 18  تلفن 8335 896 647.
مشاور خانواده توسط  شهرزاد شهریاری : برای اختلافات خانوادگی و مسائل شخصی مانند افسردگی، و غیره  میتوانید برای تعیین وقت قبلی با شماره تلفن 7706 405 647 تماس حاصل فرمایید
بنیاد پریا آماده برگزاری جشن تولد عزیزان شما و مراسم مختلف شما میباشد، برای اطلاعات بیشتر با داخلی 155 تماس حاصل فرمایید.
کتابخانه پریا جهت استفاده عموم رایگان میباشد.کتاب مورد نظر خود را میتوانید به مدت دو هفته بصورت امانت در اختیار داشته باشید. همچنین دانشجویان میتوانند از محیط آرام این کتابخانه استفاده نماید.

خدمات وبرنامه های سازمان زنان ایرانی انتاریو
به خانم ها، آقایان و خانواده های فارسی زبان
ازدوشنبه تا جمعه، ساعت ۹ صبح  تا ۵ بعدازظهرآماده پاسخگویی به اعضاء وعلاقمندان هستیم. برای اطلاعات بیشتردرمورد برنامه های سازمان،
لطفا با شماره تلفن 9566- 496- 416  تماس بگیرید و یا به وب سایت ما مراجعه فرمایید www.iwontario.com
آدرس دفترمرکزی:   1761 Sheppard Ave E, Ground Floor, Toronto, ON M2J 0A5
(East of Parkway Forest, 2nd door behind the bus stop)
*
جلسه منتورینگ
سه شنبه 3 اپریل 2018 ، از ساعت 5 تا 8 بعد از ظهر
در محل کتابخانه فرویو مال
برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام با دفتر سازمان تماز بگیرید.
*
سری کارگاههای آموزشی کاریابی
رزومه نویسی،  مهارتهای انجام مصاحبه و کاریابی
14،13،12 و 29 مارچ ، ساعت 4-2 بعد از ظهر. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام با دفتر سازمان تماس بگیرید.
*
برگزاری جشن نوروز در برنامه شهروندان ارشد
پنجشنبه 22مارچ، ساعت 12:30 تا 4 بعد از ظهر
جلسه دهم كارگاه آموزشى صلح
چهارشنبه27 مارچ ٢٠١٨،ساعت 5 تا 7:30  بعدازظهر
گرداننده كاركاه : ميترا صفارى
دراين جلسه بمناسبت روز جهانى زن دستاوردهاى مقاومت و تلاشهاى تاريخى
زنان براى از بين بردن تبعيض به گفتگو می نشینیم.
برنامه کلوپ ادبی
دوشنبه دوم و چهارم هر ماه  از5:30 تا 8:30 عصر در دفتر سازمان برگزار می شود.
جلسات این ماه، 12 و 26 مارچ،  از ساعت 5:30 تا 8:30عصر
برنامه ویژه بزرگسالان
پنجشنبه  هر هفته ساعت 30: 12 تا 00: 4 بعدازظهر
Parkway Forest Community Centre – 55 Forest Manor Rd. North York, ON M2J 1G3

*
خدمات رایگان استقرار به تازه واردین
اگر در کانادا تازه وارد هستید، می توانید بسیاری از خدمات اجتماعی و دولتی را به طور رایگان در اختیار داشته باشید.
با تعیین وقت قبلی روزهای پنج شنبه ازاین خدمات بهره مند شوید:
اطلاعات درزمینه مسکن، تحصیلات، بهداشت، مسائل حقوقی، مهاجرت، کمک های مالی دولتی و تفریحات سالم
راهنمایی و ارجاع متخصصان تحصیلکرده و صاحبان رشته های فنی و حرفه ای جهت اخذ لایسنس به منابع  مربوط
پرکردن فرم های مختلف دولتی، ارجاع  به کلاسهای زبان انگلیسی و مراکزآموزش ، کسب مهارت جهت کاریابی
*
مکالمه زبان انگلیسی
این برنامه پنج شنبه ها ازساعت5 تا 7 بعدازظهر زیرنظرخانم سودابه مفرد برگزارمی شود.
یادگیری زبان انگلیسی دریک محیط دوستانه • تقويت و مدیریت برای قرارملاقات های شما • برقراری ارتباط موثرتر
• تقويت مهارت های گوش دادن و صحبت کردن به زبان انگلیسی • خواندن كتابها، مقالات و روزنامه ها • ارائه موثرنقطه نظرات • تماشای برنامه های تلویزیون و
فیلم های زبان انگلیسی ودرك مفاهيم
*
سازمان زنان ایرانی انتاریو در پروژه تغییر نگرش به جنسیت و گرایشهای جنسی، برنامه های جدیدی را برای ارایه به کامیونیتی به شرح زیر در نظر گرفته است.
پروژه ی تغییر نگرش، از بستگان، اعضای خانواده، جوانان و نوجوانان لزبین، گی، ترنس و سایر عزیزان زیر چتر LGBTQ+ و سایر علاقه مندان دعوت می نماید تا در جلسات گفتگو که درباره ی هویت جنسیتی و گرایش های جنسی و راه های حمایت از فرزندان در این حوزه برگزار میشود، حضور به هم رسانند. این جلسات به منظور تبادل نظر و پاسخ به سوالات و نگرانی های خانواده و بستگان و دوستان اقلیت های جنسی و برای ایجاد حلقه حمایتی توسط خانواده ها برای فرزندانشان برنامه ریزی شده است. این برنامه روزسوم اپریل از ساعت 6 تا 7 عصر در کتابخانه مرکزی تورنتو در آدرس زیر برگزارمیشود:
789 Yonge Street, Toronto, ON
M4W 2G8.  Board Room- B1

سازمان زنان ایرانی انتاریو برای همراهی و کمک به پناهنده ها و تازه واردین جامعه LGBTQI که نیاز به مترجم برای همراهی در سازمانها و ادارات مختلف دارند، به تعدادی داوطلب برای ترجمه همزمان نیاز دارد. از علاقمندان دعوت می شود با شماره 9566-496-416 تماس گرفته و یا به ایمیل آدرس: iwooperspectives@gmail.com  ایمیل بزنید. اولین برنامه ی این پروژه در ماه جولای با کمک داوطلبین عزیز با موفقیت انجام پذیرفت.
پروژه ی تغییر نگرش از ماه جولای موفق به ارائه ی خدمات مترجمی همزمان به دوستان پناهنده و مهاجر همجنسگرا، دوجنسگرا و ترنس شده است. برای اطلاعات بیشتر و استفاده از این خدمات با شماره تلفن سازمان و یا ایمیل iwooperspectives@gmail.com   تماس حاصل فرمایید
برای آشنایی بیشتر با مسائل بخشی از کامیونیتی که همواره به دلایل متعدد نادیده گرفته شده اند، سازمان در نظر دارد داستانها و خاطرات اعضای خانواده، جوانان و نوجوانان لزبین، گی، ترنس و سایرعزیزان زیر چتر LGBTQ+ را جمع آوری کرده و به کامیونیتی و خانواده های ایرانی ارائه نماید. به همین منظور سپاسگزار خواهیم شد داستانها، قصه ها و روزنوشته های خود را به آدرس storyproject@iwontario.com  برای ما بفرستید. از آنجا که وظیفه ما رعایت حقوق شخصی کلیه ارسال کنندگان آثار می باشد، نام، آدرس و مشخصات کلیه ارائه دهندگان آثار نزد سازمان محفوظ مانده و به هیچ عنوان در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی قرار نخواهد گرفت.